Domov aktivity iné aktivity


iné aktivity

Žiaci ŠUV Kremnica sa pravidelne zúčastňujú rôznych výstav a súťaží, takmer každoročne.

ŠUV je spoluorganizátorom medzinárodného Sympózia umeleckého šperku v Kremnici, konaného každý rok v lete.

Od roku 2008 sme členmi Európskeho parlamentu šperkárov – PLE , ktorého členmi je viac ako dvadsať stredných škôl v Európe s odborom tvorba šperku.

Žiaci školy prezentujú svoje práce na rôznych výstavách v Kremnici, ale aj na iných miestach Slovenska, napr. počas Kremnických gagov, na Kováčskych dňoch v Turčianskych Tepliciach, v Krupine, v Martine na podujatí „Dnes tovariš, zajtra majster“, na medzinárodných putovných výstavách šperkov v Lotyšsku, Francúzsku, Portugalsku, Grécku, Belgicku, Taliansku.

Naše prezentácie môžete vidieť v obchodných centrách - napr. Europa Banská Bystrica, Mirage Žilina, Tulip Martin, Mlyny Nitra ....

Výborné úspechy dosahujú pravidelne žiaci v súťažiach, napr. v súťaži v tvorbe šperkov Zlatá Fatima v Trenčíne, Študentský šperk roka v Bratislave, Mladý obal v Brne,v súťaži Etudy z dreva vo Zvolene, Kruhy na vode v Bratislave, ale i v medzinárodnej súťaži v kresbe v Zakopanom, či v súťaži Ex libris v poľskom meste Žary.

Naši žiaci sú úspešní riešitelia medzinárodnej matematickej súťaže pre SŠ a ZŠ "matematický klokan", ktorej sa pravidelne zúčastňujú od roku 2005.

Pravidelne sa zúčastňujeme kampane "Červené stužky" - sú symbolom 1. decembra – Svetového dňa boja proti AIDS

 

ako to u nás vyzerá