u Petra Sagana

Bicykel má nového majiteľa

     Šport a umenie na prvý pohľad sú úplne rozdielne oblasti ľudskej činnosti. V skutočnosti majú oveľa viac spoločného ako sa na prvý pohľad zdá. V oboch týchto činnostiach vyniknú len silní jednotlivci, ktorí podriadia úspechu veľa z osobného voľna, majú chuť na sebe pracovať, nevzdávať sa.

     Peter Sagan sa stal vzorom pre Slovákov svojou nadpriemernosťou, ale aj vtipom, osobným šarmom a samozrejme zapálenosťou pre svoj šport. Má veľa nasledovníkov v mnohých cyklistických kluboch, nielen na Slovensku, ale oslovil aj širšiu verejnosť, hlavne mladých ľudí.

     Jedným z nich je aj Marko Hreha, nadaný študent našej Súkromnej umeleckej školy z Kremnice, ktorý sa nechal Petrovými úspechmi inšpirovať pri tvorbe svojho umeleckého objektu, ktorý zaujal porotu v súťaži Študentský šperk roka 2013. Marko získal ocenenie a našiel sa  aj kupec tohto šperku zo striebra. Marko ako dlhoročný obdivovateľ Petra Sagana odmietol finančnú odmenu a urobil všetko preto, aby mohol osobne odovzdať tento strieborný bicykel tomu, ktorý ho inšpiroval pri jeho tvorbe. Podarilo sa to 28. decembra, keď sme sa zúčastnili odovzdávania cien na ankete Zlatý pedál. Marko sa osobne stretol s otcom Petra Sagana a jeho športovým manažérom p. Korbeľom. Tu mal možnosť osobne odovzdať Petrovmu otcovi strieborný bicykel a získali sme prísľub, že obaja na jar sú ochotní uskutočniť v našej škole besedu. Už teraz sa tešíme, že vďaka Markovi a jeho zanietenosti budeme môcť v našej škole privítať takú vzácnu návštevu.

 

ako to u nás vyzerá